BAFTA Film Awards 2020: Dit zijn de nominaties

BAFTA Film Awards 2020: Dit zijn de nominaties
Joker pakt meeste nominaties

Nieuws :

Op maandag 6 januari heeft de British Academy of Film and Television de nominaties bekend gemaakt voor de BAFTA Film Awards 2020. De prijzen worden op zondag 2 februari uitgereikt in de Royal Albert Hall.

Beste film

  • 1917
  • The Irishman
  • Joker
  • Once Upon a Time in Hollywood
  • Parasite

Beste Britse Film

  • 1917
  • Bait
  • For Sama
  • Rocketman
  • Sorry We Missed You
  • The Two Popes

Beste buitenlandse film

  • The Farewell
  • For Sama
  • Pain and Glory
  • Portrait de la jeune fille en feu
  • Parasite

Documentary

  • American Factory
  • Apollo 11
  • Diego Maradona
  • For Sama
  • The Great Hack

Beste Regisseur

  • Sam Mendes (1917)
  • Martin Scorsese (The Irishman)
  • Todd Phillips (Joker)
  • Quentin Tarantino (Once Upon a Time in Hollywood)
  • Bong Joon-ho (Parasite)

Beste Originele Scenario

  • Susanna Fogel, Emily Halpern, Sarah Haskins, Katie Silberman (Booksmart)
  • Rian Johnson (Knives Out)
  • Noah Baumbach (Marriage Story)
  • Quentin Tarantino (Once Upon a Time in Hollywood)
  • Han Jin Won, Bong Joon-ho (Parasite)

Beste Aangepast Scenario

  • Steven Zaillian (The Irishman)
  • Taika Waititi (Jojo Rabbit)
  • Todd Phillips, Scott Silver (Joker)
  • Greta Gerwig (Little Women)
  • Anthony McCarten (The Two Popes)

Beste Acteur in een hoofdrol

  • Leonardo Di Caprio (Once Upon a Time in Hollywood)
  • Adam Driver (Marriage Story)
  • Taron Egerton (Rocketman)
  • Joaquin Phoenix (Joker)
  • Jonathan Pryce (The Two Popes)

Beste Actrice in een hoofdrol

  • Jessie Buckley (Wild Rose)
  • Scarlett Johansson (Marriage Story)
  • Saoirse Ronan (Little Women)
  • Charlize Theron (Bombshell)
  • Reneé Zellwegger (Judy)

Beste Acteur in een bijrol

  • Tom Hanks (A Beautiful Day in the Neighborhood)
  • Anthony Hopkins (The Two Popes)
  • Al Pacino (The Irishman)
  • Joe Pesci (The Irishman)
  • Brad Pitt (Once Upon a Time in Hollywood)

Beste Actrice in een bijrol

  • Laura Dern (Marriage Story)
  • Scarlett Johansson (Jojo Rabbit)
  • Florence Pugh (Little Women)
  • Margot Robbie (Bombshell)
  • Margot Robbie (Once Upon a Time in Hollywood)

Beste Originele Muziek

  • Thomas Newman (1917)
  • Michael Giacchino (Jojo Rabbit)
  • Hildur Guđnadóttir (Joker)
  • Alexandre Desplat (Little Women)
  • John Williams (Star Wars: The Rise of Skywalker)

Beste Casting

  • Shayna Markowitz (Joker)
  • Douglas Aibel, Francine Maisler (Marriage Story)
  • Victoria Thomas (Once Upon a Time in Hollywood)
  • Sarah Crowe (The Personal History of David Copperfield)
  • Nina Gold (The Two Popes)

Beste Cinematografie

  • Roger Deakins (1917)
  • Rodrigo Prieto (The Irishman)
  • Lawrence Sher (Joker)
  • Phedon Papamichael (Ford v Ferrari)
  • Jarin Blaschke (The Lighthouse)

Beste Editing

  • Thelma Schoonmaker (The Irishman)
  • Tom Eagles (Jojo Rabbit)
  • Jeff Groth (Joker)
  • Andrew Buckland, Michael McCusker (Ford v Ferrari)
  • Fred Raskin (Once Upon a Time in Hollywood)

Beste Production Design

  • Dennis Gassner, Lee Sandales (1917)
  • Bob Shaw, Regina Graves (The Irishman)
  • Ra Vincent, Nora Sopková (Jojo Rabbit)
  • Mark Friedberg, Kris Moran (Joker)
  • Barbara Ling, Nancy Haigh (Once Upon a Time in Hollywood)

Beste Kostuums

  • Christopher Peterson, Sandy Powell (The Irishman)
  • Mayes C. Rubeo (Jojo Rabbit)
  • Jany Temime (Judy)
  • Jacqueline Durran (Little Women)
  • Arianne Phillips (Once Upon a Time in Hollywood)

Beste Make Up en Haar

  • Naomi Donne (1917)
  • Vivian Baker, Kazu Hiro, Anne Morgan (Bombshell)
  • Kay Georgiou, Nicki Ledermann (Joker)
  • Jeremy Woodhead (Judy)
  • Lizzie Yianni Georgiou (Rocketman)

Beste geluid

  • Scott Millan, Oliver Tarney, Rachael Tate, Mark Taylor, Stuart Wilson (1917)
  • Tod Maitland, Alan Robert Murray, Tom Ozanich, Dean Zupancic (Joker)
  • David Giammarco, Paul Massey, Steven A. Morrow, Donald Sylvester (Ford v Ferrari)
  • Matthew Collinge, John Hayes, Mike Prestwood Smith, Danny Sheehan (Rocketman)
  • David Acord, Andy Nelson, Christopher Scarabosio, Stuart Wilson, Matthew Wood (Star Wars: The Rise of Skywalker)

Beste visuele effecten

  • Greg Butler, Guillaume Rocheron, Dominic Tuohy (1917)
  • Dan Deleeuw, Dan Sudick (Avengers: Endgame)
  • Leandro Estebecorena, Stephane Grabli, Pablo Helman (The Irishman)
  • Andrew R. Jones, Robert Legato, Elliot Newman, Adam Valdez (The Lion King)
  • Roger Guyett, Paul Kavanagh, Neal Scanlan, Dominic Tuohy (Star Wars: The Rise of Skywalker)

EE Rising Star Awards

  • Awkwafina (The Farewell, Jumanji: The Next Level)
  • Kaitlyn Dever (Booksmart)
  • Kelvin Harrison Jr. (Waves)
  • Jack Lowden (Fighting with My Family)
  • Michael Ward (Blue Story)

De uitreiking van BAFTA Film Award vindt plaats op zondag 2 februari 2020. Daarna lees je alles over de winnaars op Gids.tv.


Commentaar
Geef hieronder je commentaar op BAFTA Film Awards 2020: Dit zijn de nominaties of klik hier als je dit een leuk artikel vindt:


Actueel TV-nieuws

Meer actueel TV-nieuws »


Aanraders Op TV

De nieuwe app van Gids.tv is beschikbaar! Download hem hier