Oscars 2020: De complete lijst van winnaars en nominaties

Oscars 2020: De complete lijst van winnaars en nominaties
Parasite steelt de show

Nieuws :

Op zondag 9 februari heeft 'The Academy' de Oscars uitgereikt in het Dolby Theatre in Hollywood, Los Angeles. Bekijk hier de complete lijst van winnaars en genomineerden.

Bekijk de livestream en liveblog hier terug.


Beste Film

  • __Parasite [WINNAAR]__
  • Ford v Ferrari (Nederlandse titel: Le Mans '66)
  • The Irishman
  • Jojo Rabbit
  • Joker
  • Little Women
  • Marriage Story
  • Once Upon a Time in Hollywood
  • 1917

Beste Regie

  • Bong Joon-ho - Parasite [WINNAAR]
  • Sam Mendes - 1917
  • Todd Phillips - Joker
  • Martin Scorsese - The Irishman
  • Quentin Tarantino - Once Upon a Time in Hollywood

Beste Acteur

  • Joaquin Phoenix - Joker [WINNAAR]

  • Antonio Banderas - Pain and Glory

  • Leonardo DiCaprio - Once Upon a Time in Hollywood

  • Adam Driver - Marriage Story

  • Jonathan Pryce - The Two Popes

Beste Actrice

  • Renée Zellweger - Judy [WINNAAR]
  • Cynthia Erivo - Harriet
  • Scarlett Johansson - Marriage Story
  • Saoirse Ronan - Little Women
  • Charlize Theron - Bombshell

Beste Mannelijke Bijrol

  • Brad Pitt - Once Upon a Time in Hollywood [WINNAAR]
  • Tom Hanks - A Beautiful Day in the Neighborhood
  • Anthony Hopkins - The Two Popes
  • Al Pacino - The Irishman
  • Joe Pesci - The Irishman

Beste Vrouwelijke Bijrol

  • Laura Dern - Marriage Story [WINNAAR]
  • Kathy Bates - Richard Jewell
  • Scarlett Johansson - Jojo Rabbit
  • Florence Pugh - Little Women
  • Margot Robbie - Bombshell

Beste Originele Scenario
- Parasite - Bong Joon-ho en Han Jin-won [WINNAAR]

  • Knives Out - Rian Johnson
  • Marriage Story - Noah Baumbach
  • Once Upon a Time in Hollywood - Quentin Tarantino
  • 1917 - Sam Mendes en Krysty Wilson-Cairns

Beste Aangepaste Scenario]

  • Jojo Rabbit - Taika Waititi [WINNAAR]
  • The Irishman - Steven Zaillian
  • Joker - Todd Phillips en Scott Silver
  • Little Women - Greta Gerwig
  • The Two Popes - Anthony McCarten

Beste Animatiefilm

  • __Toy Story 4 [WINNAAR]__
  • How to Train Your Dragon: The Hidden World
  • I Lost My Body
  • Klaus
  • Missing Link

Beste Internationale Film

  • __Parasite - Zuid-Korea [WINNAAR]__
  • Corpus Christi - Polen
  • Honeyland - Noord-Macedonië
  • Les Misérables - Frankrijk
  • Pain and Glory - Spanje

Beste Documentaire

  • American Factory [WINNAAR]
  • The Cave
  • The Edge of Democracy
  • For Sama
  • Honeyland

Beste Korte Documentaire

  • Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl) [WINNAAR]
  • In the Absence
  • Life Overtakes Me
  • St. Louis Superman
  • Walk Run Cha-Cha

Beste Korte Live Action-Film

  • The Neighbors' Window [WINNAAR]
  • Brotherhood
  • Nefta Football Club
  • Saria
  • A Sister

Beste Korte Animatiefilm

  • Hair Love [WINNAAR]
  • Dcera (Daughter)
  • Kitbull
  • Memorable
  • Sister

Beste Originele Muziek

  • Joker - Hildur Guðnadóttir [WINNAAR]
  • Little Women - Alexandre Desplat
  • Marriage Story - Randy Newman
  • Star Wars: The Rise of Skywalker - John Williams
  • 1917 - Thomas Newman

Beste Originele Lied

  • "(I'm Gonna) Love Me Again" - Rocketman (Elton John en Bernie Taupin) [WINNAAR]
  • "I Can't Let You Throw Yourself Away" - Toy Story 4 (Randy Newman)
  • "I'm Standing with You" - Breakthrough (Diane Warren)
  • "Into the Unknown" - Frozen 2 (Kristen Anderson-Lopez en Robert Lopez)
  • "Stand Up" - Harriet (Joshuah Brian Campbell en Cynthia Erivo)

Beste Geluid

  • 1917 [WINNAAR]
  • Ad Astra
  • Ford v Ferrari
  • Joker
  • Once Upon a Time in Hollywood

Beste Geluidseffecten/-montage

  • __Ford v Ferrari [WINNAAR]__
  • Joker
  • Once Upon a Time in Hollywood
  • Star Wars: The Rise of Skywalker
  • 1917

Beste Production Design

  • Once Upon a Time in Hollywood - Barbara Ling en Nancy Haigh [WINNAAR]
  • The Irishman - Bob Shaw en Regina Graves
  • Jojo Rabbit - Ra Vincent en Nora Sopková
  • Parasite - Lee Ha-jun en Cho Won-woo
  • 1917 - Dennis Gassner en Lee Sandales

Beste Cinematografie

  • 1917 - Roger Deakins [WINNAAR]
  • The Irishman - Rodrigo Prieto
  • Joker - Lawrence Sher
  • The Lighthouse - Jarin Blaschke
  • Once Upon a Time in Hollywood - Robert Richardson

Beste Make-Up/Haar

  • Bombshell [WINNAAR]
  • Joker
  • Judy
  • Maleficent: Mistress of Evil
  • 1917

Beste Kostuums

  • Little Women - Jacqueline Durran [WINNAAR]
  • The Irishman - Sandy Powell en Christopher Peterson
  • Jojo Rabbit - Mayes C. Rubeo
  • Joker - Mark Bridges
  • Once Upon a Time in Hollywood - Arianne Phillips

Beste Montage

  • __Ford v Ferrari - Michael McCusker en Andrew Buckland [WINNAAR]__
  • The Irishman - Thelma Schoonmaker
  • Jojo Rabbit - Tom Eagles
  • Joker - Jeff Groth
  • Parasite - Yang Jinmo

Beste Special Effects

  • 1917 [WINNAAR]
  • Avengers: Endgame
  • The Irishman
  • The Lion King
  • Star Wars: The Rise of Skywalker

De uitreiking van de Acadamy Awards vindt plaats op zondag 9 februari 2020. Tijdens en na de uitreiking lees en kijk je alles over de winnaars op Gids.tv.

Jouw mening
Geef hieronder je commentaar op Oscars 2020: De complete lijst van winnaars en nominaties of klik hier als je dit een leuk artikel vindt:


Actueel TV-nieuws

Meer actueel TV-nieuws »


Aanraders Op TV

Wij zijn genomineerd voor Website van het Jaar 2020! Help jij ons om deze prijs te winnen? Klik hier om te stemmen