Zwemmen: WK langebaan in Doha live op tv en online (inclusief tijdschema)

Zwemmen: WK langebaan in Doha live op tv en online (inclusief tijdschema)
Week lang zwemmen bij de NOS

Sport :

Het WK zwemmen op de langebaan was vorig jaar een stukje later dan normaal in het Japanse Fukuoka, dit jaar is de warme stad Doha het decor waarin de nieuwe wereldkampioenen van de zwemsport worden gekroond. De wedstrijden zijn te volgen bij de NOS: elke dag vanaf 17.00 uur op de livestream bij NOS.nl en de hoogtepunten dagelijks in de sportjournaals.

Het tijdschema volgt verderop in dit artikel.

Deelnemers
Tijdens het Europees kampioenschap kortebaan in het Roemeense Otopeni werden zes gouden medailles en vijf bronzen medailles veroverd. Marrit Steenbergen, Tes Schouten en Arno Kamminga zijn de grote namen die we in de Nederlandse equipe tegenkomen. Kira Toussaint won ook goud op het EK, de jonge Caspar Corbeau won brons en wist zijn naam in ieder geval in de week te leggen tussen de grote namen.

Tijdschema: WK zwemmen 2024

Zondag 11 februari
Vanaf 07.30 uur: series, met o.a:

  • 400 wissel mannen: Thomas Jansen
  • 4 x 100 wissel mannen: TeamNL
  • 4 x 100 wissel vrouwen: TeamNL
  • 200 wissel vrouwen: Marrit Steenbergen
  • 50 vlinder mannen: Nyls Korstanje
  • 400 vrij vrouwen: Imani de Jong
  • 100 school mannen: Arno Kamminga en Caspar Corbeau
  • 4 x 100 vrij vrouwen: TeamNL

Vanaf 17.00 uur: (halve) finales, met o.a:

  • finale 50 vrij vrouwen
  • finale 400 wissel mannen
  • finale 4 x 100 wissel mannen
  • finale 4 x 100 wissel vrouwen
  • halve finale 50 vlinder mannen
  • finale 400 vrij vrouwen
  • halve finale 100 school mannen
  • halve finale 200 wissel vrouwen
  • finale 4 x 100 vrij vrouwen

Maandag 12 februari
Vanaf 07.30 uur: series, met o.a:

  • 100 rug vrouwen: Kira Toussaint en Maaike de Waard
  • 100 rug mannen: Kai van Westering
  • 100 school vrouwen: Tes Schouten
  • 1500 vrij vrouwen: Imani de Jong

Vanaf 17.00 uur: (halve) finales, met o.a:

  • finale 100 school mannen
  • halve finale 100 rug mannen
  • halve finale 100 school vrouwen
  • finale 50 vlinder mannen
  • halve finale 100 rug vrouwen
  • finale 200 wissel vrouwen

Dinsdag 13 februari
Vanaf 07.30 uur: series, met o.a:

  • 50 school mannen: Caspar Corbeau en Arno Kamminga
  • 200 vrij vrouwen: Marrit Steenbergen en Janna van Kooten
    07.30 u series, met o.a.
  • 50 rug vrouwen: Kira Toussaint en Maaike de Waard
  • 4 x 100 wissel mixed: TeamNL

Vanaf 17.00 uur: (halve) finales, met o.a:

  • finale 1500 vrij vrouwen
  • halve finale 50 school mannen
  • finale 100 rug vrouwen
  • finale 100 rug mannen
  • halve finale 200 vrij vrouwen
  • finale 100 school vrouwen
  • finale 200 vrij vrouwen
  • halve finale 50 rug vrouwen
  • finale 50 school mannen
  • finale 4 x 100 wissel mixed

Woensdag 14 februari
Vanaf 07.30 uur: series, met o.a:

  • 50 rug vrouwen: Kira Toussaint en Maaike de Waard
  • 4 x 100 wissel mixed: TeamNL

Vanaf 17.00 uur: (halve) finales, met o.a:

  • finale 200 vrij vrouwen
  • halve finale 50 rug vrouwen
  • finale 50 school mannen
  • finale 4 x 100 wissel mixed

Donderdag 15 februari
Vanaf 07.30 uur: series, met o.a:

  • 100 vrij vrouwen: Marrit Steenbergen
  • 200 rug mannen: Kai van Westering
  • 200 school vrouwen: Tes Schouten
  • 200 school mannen: Arno Kamminga en Caspar Corbeau
  • 4 x 200 vrij vrouwen: TeamNL

Vanaf 17.00 uur: (halve) finales, met o.a:

  • halve finale 100 vrij vrouwen
  • finale 50 rug vrouwen
  • halve finale 200 school mannen
  • halve finale 200 school vrouwen
  • halve finale 200 rug mannen
  • finale 4 x 200 vrij vrouwen

Vrijdag 16 februari
Vanaf 07.30 uur: series, met o.a:

  • 100 vlinder mannen: Nyls Korstanje
  • 50 vrij mannen: Thom de Boer en Kenzo Simons
  • 50 vlinder vrouwen: Maaike de Waard en Kim Busch
  • 800 vrij vrouwen: Imani de Jong

Vanaf 17.00 uur: (halve) finales, met o.a:

  • halve finale 100 vlinder mannen
  • halve finale 50 vrij mannen
  • finale 200 school vrouwen
  • finale 200 rug mannen
  • finale 200 school mannen
  • halve finale 50 vlinder vrouwen

Zaterdag 17 februari
Vanaf 07.30 uur: series, met o.a:

  • 50 vrij vrouwen: Marrit Steenbergen en Kim Busch
  • 4 x 100 vrij mixed: TeamNL

Vanaf 17.00 uur: (halve) finales, met o.a:

  • finale 50 vlinder vrouwen
  • finale 50 vrij mannen
  • finale 100 vlinder mannen
  • halve finale 50 vrij vrouwen
  • finale 800 vrij vrouwen
  • finale 4 x 100 vrij mixed

Zondag 18 februari
Vanaf 07.30 uur: series, met o.a:

  • 400 wissel mannen: Thomas Jansen
  • 4 x 100 wissel mannen: TeamNL
  • 4 x 100 wissel vrouwen: TeamNL

Vanaf 17.00 uur: (halve) finales, met o.a:

  • finale 50 vrij vrouwen
  • finale 400 wissel mannen
  • finale 4 x 100 wissel mannen
  • finale 4 x 100 wissel vrouwen

Het WK zwemmen langebaan in Doha is van zondag 11 tot en met zondag 18 februari te zien bij de NOS: online en in de sportjournaals op NPO 1 en NPO 2.

Actuele video's

Meer actuele video's

Actueel TV-nieuws

Meer actueel TV-nieuws

Aanraders Op TV