Overzicht tijden | Atletiek op de Olympische Spelen live op tv en online

Overzicht tijden | Atletiek op de Olympische Spelen live op tv en online
Alle onderdelen in Tokio op een rij

Sport :

Atletiek is een van de grootste sporten op de Olympische Spelen. In Tokio zijn alle onderdelen van vrijdag 30 juli tot en met zondag 8 augustus. Gids.tv zet het uitzendschema hieronder op een rij.

Ochtend- en middagsessies
Atletiek wordt in twee tijdvakken afgewerkt tijdens de Spelen. 's Ochtends zijn er voornamelijk kwalificaties en 's avonds de finales.

Uitzendschema atletiek op tv (Nederlandse tijd)

Vrijdag 6 augustus

23.00-02.15 uur (LIVE: vanaf 23.40 uur op NPO 1, volledig via Eurosport 1 en discovery+)

  • 23.00 uur: marathon (vrouwen) met Jill Holterman en Andrea Deelstra

Zaterdag 7 augustus

12.00-15.20 uur (LIVE: grotendeels op NPO 1 en Eurosport 1, volledig via discovery+)

  • 12.35 uur: finale hoogspringen (vrouwen)
  • 12.45 uur: finale 10.000m (vrouwen) met SIFAN HASSAN
  • 13.00 uur: finale speerwerpen (mannen)
  • 13.40 uur: finale 1.500m (mannen)
  • 14.30 uur: finale 4x400m (vrouwen) met NEDERLAND
  • 14.50 uur: finale 4x400m (mannen) met NEDERLAND

Op deze pagina vind je het overzicht van alle atletiekonderdelen, die zoveel mogelijk op tv of de gratis livestream van de NOS op NOS.nl en via Gids.tv te zien zijn. Alle atletiekonderdelen in Tokio zijn gegarandeerd te zien via de Eurosport-livestreams op discovery+.

Zondag 8 augustus

00.00-02.45 uur

  • 00.00 uur: marathon (mannen) met Khalid Choukoud, Abdi Nageeye en Bart van Nunen

Welke zender?
Hoe laat is atletiek op de Olympische Spelen live op tv en online? En op welke zender wordt het live uitgezonden? Op tv of alleen online? Dat overzicht wordt continu bijgewerkt, omdat de uitzendschema's van NPO 1 en Eurosport nog niet volledig bekend zijn.

Alles van atletiek op de Olympische Spelen van 2020 (in 2021) in Tokio is live te zien bij discovery+. Waarschijnlijk zendt Eurosport 1/2 ook vrijwel alle sessies live op tv uit. Verder zijn de meest aansprekende onderdelen te zien op NPO 1 of anders op NOS.nl / Gids.tv. Bekijk ook alles over de Olympische Spelen 2020.

Atletiek op de Olympische Spelen gemist?

Vrijdag 30 juli

02.00-05.30 uur (LIVE: in schakelprogramma op NPO 1, volledig op Eurosport 1 en via discovery+)

  • 02.00 uur: voorronde 100m (vrouwen)
  • 02.15 uur: mannen - kwalificatie hoogspringen (mannen)
  • 02.30 uur: voorronde 3.000m steeplechase (mannen)
  • 02.45 uur: mannen - kwalificatie discuswerpen (mannen)
  • 03.25 uur: voorronde 800m (vrouwen)
  • 04.25 uur: voorronde 400m horden (mannen)
    • Met om 04.57 uur Nick Smidt in serie 5
  • 05.15 uur: 1e ronde 100m (vrouwen)

12.00-14.00 uur (LIVE: in schakelprogramma op NPO 1 en Eurosport 1, volledig via discovery+)

  • 12.00 uur: voorronde 5.000m (vrouwen)
    • Met om 12.00 uur Sifan Hassan in serie 1
    • Met om 12.26 uur Diane van Es in serie 2
  • 12.05 uur: kwalificatie hinkstapspringen (vrouwen)
  • 12.25 uur: kwalificatie kogelstoten met Jessica Schilder (vrouwen)
    • Met Jessica Schilder
  • 13.00 uur: voorronde 4x400m (gemengd)
    • Met om 13.12 uur Nederland in serie 2
  • 13.30 uur: finale 10.000m (mannen)

Zaterdag 31 juli

02.00-05.00 uur

  • 02.00 uur: voorronde 400m horden (vrouwen)
    • Met om 02:24 uur Femke Bol in serie 4
  • 02.30 uur: kwalificatie discuswerpen (vrouwen)
    • Met Jorinde van Klinken
  • 02.40 uur: kwalificatie polsstokhoogspringen (mannen)
    • Met Menno Vloon
  • 02.50 uur: voorronde 800m (mannen)
    • Met om 02.50 uur Tony van Diepen in serie 1
  • 03.45 uur: kwalificatie 100m horden (vrouwen)
    • Met om 03.45 uur Nadine Visser in serie 1
    • Met om 04.17 uur Zoë Sedney in serie 5
  • 04.35 uur: voorronde 100m (mannen)

12.00-14.55 uur

  • 12.10 uur: kwalificatie verspringen (mannen)
  • 12.15 uur: halve finales 100m (vrouwen)
  • 12.45 uur: voorronde 100m (mannen)
  • 13.15 uur: finale discuswerpen (mannen)
  • 13.50 uur: halve finales 800m (vrouwen)
  • 14.35 uur: finale 4x400m (gemengd) met NEDERLAND
  • 14.50 uur: finale 100m (vrouwen)

Zondag 1 augustus

02.10-05.00 uur (LIVE: grotendeels NPO 1, volledig via discovery+)

  • 02.10 uur: kwalificatie kogelslingeren (vrouwen)
  • 02.40 uur: voorronde 3.000m steeplechase (vrouwen)
    • Met om 02.55 uur Irene van der Reijken in serie 2
  • 02.50 uur: kwalificatie verspringen (vrouwen)
  • 03.35 uur: finale kogelstoten (vrouwen)
  • 03.45 uur: voorronde 400m (mannen)
    • Met om 04.17 uur Jochem Dobber in serie 5
    • Met om 04.25 uur Liemarvin Bonevacia in serie 6

12.00-14.55 uur (LIVE: grotendeels NPO 1 en Eurosport 1, volledig via discovery+)

  • 12.10 uur: finale hoogspringen (mannen)
  • 12.15 uur: halve finales 100m (mannen)
  • 12.45 uur: halve finales 100m horden (vrouwen)
  • 13.20 uur: finale hinkstapspringen (vrouwen)
  • 13.25 uur: halve finales 800m (mannen)
  • 14.05 uur: halve finales 400m horden (mannen)
  • 14.50 uur: finale 100m (mannen)

Maandag 2 augustus

02.00-04.55 uur(LIVE: grotendeels NPO 1, volledig via Eurosport 1 en discovery+)

  • 02.00 uur: kwalificatie kogelslingeren (mannen)
  • 02.35 uur: voorronde 1.500m (vrouwen)
    • Met om 02.47 uur Sifan Hassan in serie 2
  • 03.20 uur: finale verspringen (mannen)
  • 03.30 uur: voorronde 200m (vrouwen)
    • Met om 03.38 uur Dafne Schippers in serie 2
    • Met om 04.18 uur Jamile Samuel in serie 7
  • 04.50: finale 100m horden (vrouwen) met NADINE VISSER

12.00-15.00 uur (LIVE: grotendeels op NPO 1 en Eurosport 1, volledig via discovery+)

  • 12.20 uur: kwalificatie polsstokhoogspringen (vrouwen)
  • 12.25 uur: halve finales 200m (vrouwen)
    • Met om 12.25 uur Dafne Schippers in halve finale 1
  • 13.00 uur: finale discuswerpen (vrouwen)
  • 13.05 uur: halve finales 400m (mannen)
    • Met om 13.05 uur Liemarvin Bonevacia in halve finale 1
    • Met om 13.21 uur Jochem Dobber in halve finale 3
  • 13.35 uur: halve finales 400m horden (vrouwen)
    • Met om 13.55 uur Femke Bol in halve finale 3
  • 14.15 uur: finale 3.000m steeplechase (mannen)
  • 14.40 uur: finale 5.000m (vrouwen) met SIFAN HASSAN

Dinsdag 3 augustus

02.00-05.35 uur (LIVE: grotendeels NPO 1, volledig via Eurosport 1 en discovery+)

  • 02.00 uur: kwalificatie hinkstapspringen (mannen)
  • 02.05 uur: voorronde 1.500m (mannen)
  • 02.20 uur: kwalificatie speerwerpen (vrouwen)
  • 02.45 uur: voorronde 400m (vrouwen)
    • Met om 02.53 uur Lisanne de Witte in serie 2
    • Met om 03.25 uur Lieke Klaver in serie 6
  • 03.50 uur: finale verspringen (vrouwen)
  • 04.05 uur: voorronde 200m (mannen)
    • Met om 04.13 uur Taymir Burnet in serie 2
  • 05.20 uur: finale 400m horden (mannen)

12.00-14.55 uur (LIVE: grotendeels op NPO 1 en Eurosport 1, volledig via discovery+)

  • 12.10 uur: voorronde 110m horden (mannen)
  • 12.15 uur: kwalificatie kogelstoten (mannen)
  • 12.20 uur: finale polsstokhoogspringen (mannen) met MENNO VLOON
  • 12.56 uur: voorronde 5.000m (mannen)
    • Met Mike Foppen in serie 1
  • 13.35 uur: finale kogelslingeren (vrouwen)
  • 13.50 uur: halve finales 200m (mannen)
    • Met om 13.06 uur Taymir Burnet in halve finale 3
  • 14.25 uur: finale 800m (vrouwen)
  • 14.50 uur: finale 200m (vrouwen)

Woensdag 4 augustus

02.00-05.25 uur (LIVE: grotendeels NPO 1, volledig via Eurosport 1 en discovery+)

  • 02.00 uur: tienkamp 100m (mannen)
  • 02.05 uur: kwalificatie speerwerpen (mannen)
  • 02.35 uur: zevenkamp 100m horden (vrouwen)
    • Met Anouk Vetter, Nadine Broersen en Emma Oosterwegel
  • 02.55 uur: tienkamp verspringen (mannen)
  • 03.35 uur: zevenkamp hoogspringen (vrouwen)
    • Met Anouk Vetter, Nadine Broersen en Emma Oosterwegel
  • 04.00 uur: halve finales 110m horden (mannen)
  • 04.30 uur: finale 400m horden (vrouwen) met FEMKE BOL
  • 04.40 uur: tienkamp kogelstoten (mannen)

11.30-15.00 uur (LIVE: deels op NPO 1 en Eurosport 1, volledig via discovery+)

  • 11.30 uur: tienkamp hoogspringen (mannen)
  • 12.00 uur: halve finales 1.500m (vrouwen)
    • Met om 12.12 uur Sifan Hassan in halve finale 2
  • 12.05 uur: zevenkamp kogelstoten (vrouwen)
    • Met Anouk Vetter, Nadine Broersen en Emma Oosterwegel
  • 12.30 uur: halve finales 400m (vrouwen)
    • Met om 12.38 uur Lieke Klaver in halve finale 2
    • Met om 12.46 uur Lisanne de Witte in halve finale 3
  • 13.00 uur: finale 3.000m steeplechase (vrouwen)
  • 13.15 uur: finale kogelslingeren (mannen)
  • 13.30 uur: zevenkamp 200m (vrouwen)
    • Met Anouk Vetter, Nadine Broersen en Emma Oosterwegel
  • 14.05 uur: finale 800m (mannen)
  • 13.30 uur: tienkamp 400m (mannen)
  • 14.55 uur: finale 200m (mannen)

Donderdag 5 augustus

02.00-08.05 uur (LIVE: grotendeels NPO 1, volledig via Eurosport 1 en discovery+)

  • 02.00 uur: tienkamp 110m horden (mannen)
  • 02.10 uur: kwalificatie hoogspringen (vrouwen)
  • 02.40 uur: zevenkamp verspringen (vrouwen)
    • Met Anouk Vetter, Nadine Broersen en Emma Oosterwegel
  • 02.50 uur: tienkamp discuswerpen (mannen)
  • 03.00 uur: voorronde 4x100m (vrouwen)
    • Met om 03.00 uur Nederland in serie 1
  • 04.00 uur: finale hinkstapspringen (mannen)
  • 04.05 uur: finale kogelstoten (mannen)
  • 04.30 uur: voorronde 4x100m (mannen)
    • Met om 04.30 uur Nederland in serie 1
  • 04.55 uur: finale 110m horden (mannen)
  • 05.30 uur: zevenkamp speerwerpen (vrouwen)
    • Met Anouk Vetter, Nadine Broersen en Emma Oosterwegel
  • 05.45 uur: tienkamp polsstokhoogspringen (mannen)

09.30-11.05 uur (LIVE: deels via Eurosport 1 en volledig via discovery+)

  • 09.30 uur: 20km snelwandelen (mannen)

12.00-14.45 uur (LIVE: deels op NPO 1 en Eurosport 1, volledig via discovery+)

  • 12.15 uur: tienkamp speerwerpen (mannen)
  • 12.20 uur: finale polsstokhoogspringen (vrouwen)
  • 12.25 uur: voorronde 4x400m (vrouwen)
    • Met om 12.37 uur Nederland in serie 2
  • 13.00 uur: halve finales 1.500m (mannen)
  • 14.00 uur: finale 400m (mannen) met LIEMARVIN BONEVACIA
  • 14.20 uur: zevenkamp 800m (vrouwen) met ANOUK VETTER, NADINE BROERSEN en EMMA OOSTERWEGEL
  • 14.40 uur: tienkamp 1.500m (mannen)

22.30-03.00 uur (LIVE: volledig via Eurosport 1 en discovery+)

  • 22.30 uur: 50km snelwandelen (mannen)

Vrijdag 6 augustus

09.30-11.15 uur (LIVE: deels in schakelprogramma Eurosport 1, volledig via discovery+)

  • 09.30 uur: 20km snelwandelen (vrouwen)

12.50-15.55 uur (LIVE: deels op NPO 1 en Eurosport 1, volledig via discovery+)

  • 13.25 uur: voorronde 4x400m (mannen)
    • Met om 13.25 uur Nederland in serie 1
  • 13.50 uur: finale speerwerpen (vrouwen)
  • 14.00 uur: finale 5.000m (mannen)
  • 14.35 uur: finale 400m (vrouwen)
  • 14.50 uur: finale 1.500m (vrouwen) met SIFAN HASSAN
  • 15.30 uur: finale 4x100m (vrouwen) met NEDERLAND
  • 15.50 uur: finale 4x100m (mannen)

Jouw mening
Geef hieronder je commentaar op Overzicht tijden | Atletiek op de Olympische Spelen live op tv en online of klik hier als je dit een leuk artikel vindt:


Actueel TV-nieuws

Meer actueel TV-nieuws »


Aanraders Op TV